Валякът Ювентус отново гази в калчото (видео)

Валякът Ювентус отново гази в калчото  (видео)

Шампионът Ювентус продължава с невероятното си представяне в Серия А, след като разгроми с 3:0 като гост Аталанта в двубой от 5-ия кръг на Серия А. Две попадения за гостите отбеляза аржентинецът Карлос Тевес, а един добави Алваро Мората. Това беше и първи гол за 21-годишният испанец с екипа на Юве.

Шампионите на Италия имаха превъзходство през целия мач и за миг не поставиха под въпрос какъв ще е крайният резултат от срещата. Все пак Ювентус трябваше да почака до 35-ата минута, преди да се поздрави с първо попадение. Той дойде след едно голямо разбъркване в наказателното поле на домакините, които не успяха да изчистят топката и тя попадна в краката на Тевес, който в такива ситуации рядко греши.

Второто си попадение Тевес отбеляза в 60-ата минута, като само минута преди това домакините пропуснаха дузпа, отсъдена за нарушение на Джорджо Киелини. Стражът на Юве Джанлуиджи Буфон обаче спаси удара на Херман Денис.

Ситуацията при втория гол на Тевес се разви, след като Патрис Евра проби отляво в наказателното поле, върна топката назад към аржентинеца, който с плътен удар от границата на наказателното поле удвои резултата. Третият гол за гостите падна седем минути преди края, след като Алваро Мората засече отблизо с глава след центриране на Перейра.

Така "Старата госпожа" продължава да не познава вкуса на загубата в Бергамо. Ювентус също така опази мрежата си суха в пети пореден мач в Серия А, което е страхотен атестат за отбраната. Ювентус си върна и върха в класирането. Торинци и Рома имат по 15 точки, но "вълците" са с по-лоша голова разлика.

За "бианконерите" двубоят беше генерална репетиция за предстоящия в сряда сблъсък с Атлетико (Мадрид) от Шампионската лига.