Ман Юнайтед пак имаше неприятности, но въпреки това успя да запише втора победа

Манчестър Юнайтед победи с 2:1 Уест Хам на "Олд Трафорд", записвайки втора победа от началото на сезона. Двубоят започна перфектно за домакините, които до 22-ата минута имаха два гола аванс след попадения на Уейн Рууни и Робин ван Перси. Диафеа Сако намали до почивката, а през второто полувреме "червените дяволи" трябваше да се борят със зъби и нокти за трите точки, след като Рууни бе изгонен в 59-ата минута. В самия край Кевин Нолан вкара гол, който бе отменен заради засада.

Мениджърът на "червените дяволи" Луис ван Гаал заложи на 19-годишния Пади МакНиър, който дебютира в центъра на отбраната. Негов партньор бе Маркос Рохо, а Уейн Рууни, Робин ван Перси и Радамел Фалкао започнаха като титуляри.

Морган Амалфитано и Диего Пойет стартираха за Уест Хам.

Още в петата минута домакините излязоха напред в резултата. Рафаел да Силва проби много добре по десния фланг, центрира ниско в наказателното поле, където Рууни засече в движение, пращайки топката в далечния на Адриан дел Кастийо ъгъл. В 22-ата минута Ван Перси удвои. Ерера отне една топка в половината на гостите, продължи към Фалкао, който от своя страна пусна към холандеца. Ван Перси се освободи много технично и стреля по диагонала за 2:0. Гостите обаче не се стъписаха и в 37-ата минута стигнаха до попадение, с което намалиха резултата. Енер Валенсия засече центриране от корнер, топката срещна напречната греда, но Сако успя да вкара с глава за 2:1.

Двамата вратари се отличиха с добри намеси в първите минути на втората част, като първо Адриан спаси техничен изстрел на Фалкао, а след това Деа Хеа парира удар отблизо на Сако.

В 59-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Уейн Рууни получи директен червен картон заради това, че изрита Даунинг, опитвайки се по глупав начин да спре контраатака на "чуковете". Уест Хам опита натиск в търсене на изравнително попадение и минута преди края Кевин Нолан вкара топката във вратата на Де Хеа, но голът бе отменен заради засада.