Гол в последната минута прати Селта на точка от върха (видео)

Отборът на Селта продължава с впечатляващото си представяне в Примера дивисион. В откриващия двубой от 6-ия кръг съставът на Едуардо Берисо се наложи с 1:0 като гост на Елче и вече е само на точка от лидерите в класирането Валенсия, Барселона и Севиля.

Единственото попадения в мача на "Мартинес Валеро" отбеляза Нолито в последната минута. Нападателят получи пас от резервата Михаел Крон-Дели и опъна мрежата зад вратаря на домакините Ману Ерера.

Мачът в никакъв случай не беше зрелище и чак в края на първото полувреме зрителите станаха свидетели на голова ситуация, но Серхио Алварес спаси коврния изстрел на Файсал Фажир от домакините.

Фабиан Ореяна и Нолито пропуснаха добри шансове за Селта след почивката, но като цяло и двата отбора изглеждаха доволни от равенството, когато в добавеното време Крон-Дели намери Нолито и той реализира 4-ия си гол от началото на сезона.

Селта вече има 3 победи и 3 равенства от 6 мача, а Елче, за който титуляр беше бившият футболист на Левски Гари Родригес, заема 16-а позиция с 4 точки.