Тотнъм би Нотингам с късен обрат (видео)

Елитният Тотнъм Хотспър стигна до късен обрат в домакинството си на лидера в Чемпиъншип Нотингам Форест и се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Лигата на Англия "Кепитъл Уан Къп" след победа с 3:1 на своя "Уайт Харт Лейн". Мениджърът на "шпорите" Маурисио Почетино направи 11 промени в стартовата си единайсеторка от последния мач на своя отбор в английската Висша лига и това можеше да му изиграе лоша шега, след като гостите поведоха в резултата с гол на дебютанта си Джордж Грант в 61-ата минута. С късни голове на младия Райън Мейсън, Роберто Солдадо и Хари Кейн обаче домакините обърнаха мача в своя полза и се класираха за следващия етап от надпреварата.

Само две минути след появата си в игра 19-годишният Джордж Грант откри резултата с първия си професионален гол за Нотингам Форест след центриране на Ларс Велдвайк.

Само десетина минути по-късно обаче друг младок също сбъдна мечтата си и отбеляза дебютен гол за своя отбор. Това бе Райън Мейсън, чийто далечен удар изненада вратаря на гостите и влетя в мрежата му за 1:1. В 83-ата минута Роберто Солдадо оформи пълния обрат за Тотнъм с първи гол от доста време насам, след като засече в наказателното поле опит за удар на Андрос Таунзенд и изненада Де Врийс за 2:1. Хари Кейн пък реализира за крайното 3:1 в добавеното време на срещата и прати своя отбор в четвъртия кръг на турнира.

ТОТНЪМ - НОТИНГАМ 3:1
0:1 - Грант (61)
1:1 - Мейсън (72)
2:1 - Солдадо (83)
3:1 - Кейн (90+1)