Челси напред с мъчно 2:1 над Болтън след 28 удара към вратата (видео)

Тимът на Челси продължи напред към четвъртия кръг на турнира за Купата на Лигата на Англия "Кепитъл Уан Къп" след победа с 2:1 над Болтън на своя "Стамфорд Бридж". Възпитаниците на Жозе Моуриньо стигнаха трудно до успеха, макар да отправиха цели 28 удара към вратата на Лонъргън.

Кюрт Зума даде аванс на "сините" от Лондон в 25-ата минута с гол в дебюта си с екипа на клуба. Той заби топката в мрежата на "тротърс" с мощен удар, след като бранителите на гостите не успяха да изчистят корнер пред своята врата. Само шест минути по-късно обаче Мат Милс с глава възстанови равенството 1:1.

След почивката домакините установиха сериозен натиск и отправиха редица удари към съперниковата врата, които бяха възнаградени само с един гол. Негов автор бе Оскар в 55-ата минута с точен удар по тревата от границата на наказателното поле.

ЧЕЛСИ - БОЛТЪН 2:1
1:0 - Зума (25)
1:1 - Милс (31)
2:1 - Оскар (55)