Тайфунът Ювентус продължава в Серия "А" (видео)

Шампионът на Италия Ювентус продължава да мачка противниците си в Серия "А". "Бианконерите" разбиха с 3:0 Чезена на "Ювентус Стадиум" в мач от 4-ия кръг на първенството и продължават да водят в класирането с пълен актив от 12 точки, като все още момчетата на Масимилиано Алегри нямат дори допуснат гол.

За последно те получиха попадение на 28 април от Сасуоло. Наставникът Алегри даде почивка на титулярите си Карлос Тевес, Пол Погба и Квадво Асамоа, но звездата днес бе завърналият се в титулярния състав Артуро Видал. Чилиецът отбеляза първите две попадения в 18-ата минута от дузпа и в 63-ата, след което бе изпратен с бурни аплодисменти от тифозите при смяната си. Пет минути преди края Стефан Лихтщайнер, след подаване на Падоин, вкара за 3:0.

Така Старата госпожа, с голова-разлика 7:0, остана единственият тим без допуснато попадение, докато Рома със същия актив от 12 точки, но със 7:1 голова-разлика е втори в класирането.

Себастиан Джовинко пропусна първата възможност, а в 18-ата минута за игра с ръка на Емануел Кашоне домакините получиха право да изпълнят дузпа.
Видал стреля, Никола Леали изби, но топката спря в мрежата. Това бе гол № 9 от 11-метров наказателен удар за чилиеца в калчото от 11 опита. В същата минута на втората част Видал от 20 метра вдигна публиката на крака с красив гол. Джовинко и резервата Алваро Мората пропуснаха да вкарат трети гол, който все пак дойде в 85-ата минута. Влезналият на мястото на Видал Симоне Падоин изведе Лихтщайнер, който също бе точен.

В събота Ювентус гостува на Аталанта, докато Чезена приема Милан.