Маркова измъчена победа за Атлетико

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид изкова победа досущ като тези от миналия сезон след 1:0 като гост на Алмерия в среща от междинния пети кръг на Ла Лига. Жоао Миранда отбеляза единствения гол в 60-ата минута след центриране от корнер. Успехът временно качи мадридчани на втората позиция.

През първото полувреме срещата на "Нуево Медитеранео" до голяма степен беше равностойна, като гостите заиграха по-настойчиво във втората му част. В 15-ата минута Антоан Гризман се отскубна от защитата сам срещу вратаря, но при вдигнат флаг за засада.

В 19-ата Томер Хемед засече с глава центриране отдясно на Чимо Наваро, но топката мина високо над гредата. В 22-ата Раул Гарсия не можа да придаде сила на топката от добра позиция. В 30-ата Тиаго Мендеш стреля от 25 метра, но стражът Рубен Мартинес плонжира до гредата и изби. В 40-ата Хемед получи пространство в близост до вратата, но не се ориентира и загуби топката. В следващата атака Раул Гарсия шутира от въздуха, но вратарят на андалусците се намеси.

"Дюшекчиите" започнаха по-агресивно второто полувреме. В 51-ата гостите от "Висенте Калдерон" имаха чудесна възможност. Гризман излезе сам срещу вратаря Рубен, но загуби битката. В 60-ата тимът на наказания Диего Симеоне успя да отбележи по традиционен начин. Коке центрира от корнер и Жоао Миранда засече на първа греда - 0:1.

Цели шест от седемте гола на Атлети в Ла Лига паднаха по подобен начин, като Коке записа четвърта асистенция. В 69-ата Арда Туран не можа да реши спора от чудесно положение. Мауро дос Сантос се намеси и спря прекрасния набег на турчина отляво. До края домакините не намериха формула към вратата на Мигел Анхел Моя.