Дунав отнесе Раковски и е на 1/8-финал за Купата на България

Футболистите на Дунав надиграха и победиха заслужено втородивизионния Раковски в мач от първия кръг на турнира за Купата на България. Двубоят се игра пред около 500 души на Градския стадион в Русе.

Домакините диктуваха темпото още от първите минути и логично те поведоха в резултата. Първият гол падна в 22-ата минута, когато съдията отсъди дузпа за игра с ръка на Александър Боргоджийски и Ивайло Раденцов не сгреши от бялата точка за 1:0. Само три минути по-късно Андреас Васев се измъкна от опит за изкуствена засада в наказателното поле на гостите и удвои. След още четири Йордан Димитров намери с пас отляво Георги Чакъров, който проби през средата на противниковата отбрана и направи 3:0.

Второто полувреме продължи също под диктовката на "драконите“. Гостите все пак успяха да направят опасни контраатаки към русенската врата. При една от тях Петър Атанасов бе изведен сам срещу Цветомир Цанков и в опит да го преодолее бе подкосен. Главният рефер Петър Кирилов отсъди дузпа. Потърпевшият обаче пропусна от бялата точка.

До края падна още един гол и той отново бе във вратата на гостите. Мирослав Будинов надбяга бранителите на Раковски, излъга вратаря Димитър Грабчев и отбеляза за крайното 4:0 в 85-ата минута.