Локо (ГО) се класира без проблем за 1/8-финалите

Тимът на Локомотив (Горна Оряховица) се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България, след като победи с 4:1 Манастирище 2000. Гостите лишиха мача от интрига още до почивката. В 18-ата минута Янаки Смирнов с глава вкара за 0:1 след центриране на Красен Трифонов. В 24-ата минута Мариян Иванов увеличи на 2:0, а в 28-ата Атанас Фиданин надбяга защитата и с диагонален шут реализира за 3:0. Племенникът на Красимир Балъков – Антоний, вкара за 4:0 след втора асистенция на Трифонов.

В 47-ата минута Светлин Симеоновбе фаулиран в пеналта на "железничарите" и сам реализира дузпата за 1:4.

Председателят на ЗС на БФС във Велико Търново Трифон Иванов и секретарят Игор Бакьов изгледаха двубоя заедно с още 400 човека на стадиона в Криводол.