Милан се вдигна от 0:2, Торес откри головата си сметка

Отборът на Милан се добра само до равенство 2:2 в гостуването си на Емполи от междинния 4-ти кръг в Серия "А". "Росонерите" обаче може да са доволни от тази точка, след като губеха с 0:2 малко преди края на първото полувреме, но успяха да върнат двата гола.  Лоренцо Тонели в 13-ата минута и Мануел Пучарели в 21-ата минута дадоха преднина от два гола за домакините, но Фернандо Торес с дебютния си гол в Серия "А" в 43-ата минута и Кейсуке Хонда в 58-ата минута възстановиха равенството. В края на мача пък Емполи остана с 10 човека на терена след като Мирко Валдифиори получи червен картон в 86-ата минута, но гостите не съумяха да се възползват и да направят пълен обрат.

Това бе първи мач като титуляр за Фернандо Торес, който се представи доста силно преди да бъде заменен от Джампаоло Пацини в 81-ата минута. Дебют за гостите записа и Марко ван Гинкел, който пък остана на терена само 31 минути и бе заменен от Джакомо Бонавентура.

Срещата стартира с натиск за Емполи и в 13-ата минута домакините логично стигнаха и до откриване на резултата. След центриране от корнер Лоренцо Тонели се извиси и с глава прати топката във вратата за 1:0.

След гола домакините дори заиграха още по-добре и продължиха да притесняват защитата на "росонерите". В 15-ата минута Мануел Пучарели стреля от близо но Кристиан Абиати спаси. В 19-ата минута Весино отправи страхотен изстрел от воле, но отново вратарят на гостите не допусна попадение. В 21-ата минута обаче стражът нямаше какво да направи след като Франческо Тавано с прекрасно докосване с пета изведе Мануел Пучарели на скорост, който хладнокръвно реализира за 2:0. В 33-ата минута пък Емполи можеше да направи резултата класически след като Верди получи чудесен пас и стрела с глава, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

В края на полувремето Милан все пак успя да се съвземе и в 43-ата минута гостите върнаха един гол. Иняцио Абате напредна от дясно и центрира в наказателното поле, където Фернандо Торес с глава отбеляза красив гол за 2:1, като това бе първото му попадение в Серия "А".

Втората част отново започна с натиск на Емполи и още в 46-ата минута Верди отправи хубав удар, но в ръцете на Абиати. След това в 55-ата минута Франческо Тавано бе изведен зад защитана, но сам срещу вратаря стреля неточно.

Домакините могат много да съжаляват за тези си пропуски, защото в 58-ата минута Милан стигна до изравняване на резултата. Кейсуке Хонда получи пред наказателното поле, финтира защитник и с много хубав удар по земя не остави шансове на вратаря за 2:2.

Това още повече вдъхнови "росонерите", които поеха изцяло контрола над мача. В 62-ата минута Фернандо Торес се подигра с няколко защитници в наказателното поле и върна за Жереми Менес, който обаче нацели напречната греда. След това самият Торес получи хубав пас в пеналта, но от труден ъгъл стреля покрай вратата. В 80-ата минута пък Хонда отправи страхотен удар от фаул, преминал близо до гредата.

В 86-ата минута домакините останаха и с човек по-малко на терена, след като Мирко Валдифиори само за една минута успя да си изкара два бързи жълти картона и след това и червен. До края Милан се хвърли в търсене на пълен обрат, но така и не успя да го постигне.

Така двата тима поделиха по една точка, като Милан има актив от 7 и заема 3-ото място във временното класиране. Емполи пък остава без победа в актива си и с 2 точки е на 17-ата позиция.