Майнц 05 пропиля два гола аванс във Франкфурт (видео)

Майнц 05 поведе с 2:0 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт), но допусна изравняване и така не успя да се нареди до Байерн (Мюнхен) на върха на класирането в Бундеслигата след пет кръга. Българинът Тодор Неделев отново не беше в групата на своя тим и затова по същото време игра за резервите в среща от Трета лига, като дори вкара гол.

Прекият му конкурент на крилото Йонас Хофман, който беше привлечен от Борусия (Дорттмунд), прониза Кевин Трап за 1:0 в 41-ата минута. В 44-ата минута нещата за Майнц изглеждаха перфектно, след като и Шинджи Оказаки заби дежурното си попадение. Гостите обаче се разсеяха и секунди по-късно Александър Майер намали на 1:2.

Привидно "05" държеше нещата под контрол, но отново по наивен начин позволи на съперника да вкара. От нищото в 82-ата минута Харис Сеферович беше оставен сам и с глава направи 2:2.

Три минути след това Хофман излезе сам срещу Трап, но вратарят се хвърли безстрашно в краката му и спаси мрежата си. При тази ситуация стражът на Айнтрахт получи контузия и беше заменен.

В крайна сметка Майнц остава един от едва петте отбора в Бундеслигата без поражение до момента, докато играчите от Франкфурт все още не могат да влязат в ритъм.

All Goals [ Frankfurt 2-2 Mainz 05 ] 23-09-2014 by Bundes2014