20 години по-късно: Левски отново би със 7:1 - 17-годишен талант блести с хеттрик (видео+ галерия)

Левски разгроми със 7:1 като гост втородивизионния Спартак (Варна) в мач от 1/16-финалите от турнира за купата на България и без проблем се класира за следващата фаза на надпреварата.

Над всички в този мач бе 17-годишният талант от синята школа Божидар Краев, който наниза хеттрик във вратата на соколите. Още двама юноши на Левски в лицето на Радослав Цонев и Владислав Мисяк вкараха по един гол, а останалите попадения бяха дело на Мирослав Иванов и Валери Домовчийски.

Почетното попадение за домакините отбеляза Стоянов в даденото от рефера продължение на мача.

Така точно 20 години след паметната победа със 7:1 над ЦСКА, днес сините спечелиха със същия резултат, което хвърли в екстаз феновете на гостите, дошли да подкрепят своите любимци във Варна.

Левски разпиля Спартак Вн с 7:1

Срещата се игра на изключително тежък терен, а софиянци за пръв път излязоха с юбилейния малинено-жълт екип в официален мач.

Футболистите на Георги Иванов наложиха надмощие още с началния съдийски сигнал и в 8-та минута откриха резултата. Роман Прохазка проби и центрира от дясното крило към непокрития Мирослав Иванов, който простреля Димитров с глава след изстрел от 3-4 метра.

Домакините отговориха с шут на Чипев от фаул, който излезе покрай дясната греда. В 22-та минута пък Божидар Краев можеше да вкара втори гол след грешка на варненската отбрана, но стреля в аут.

Само 120 секунди по-късно обаче Левски реализира второ попадение. Краев върна топката към Радослав Цонев, който след шут по земя от границата на наказателното поле покачи на 2:0.

Спартак (Варна) - Левски 0:4

В 30-та минута Огнянов стреля силно, Димитров изби, но при добавката Велев не сполучи.

Десет минути по-късно Мики Орачев изнесе добре топката отляво, преодоля 40-50 метра и подаде към Божидар Краев. Юношата на сините залъга противников бранител и след шут по земя с левия крак от границата на наказателното поле вкара трети гол за Левски.

В 53-та Левски продължи с наказателната си акция. Антон Огнянов нахлу на скорост в наказателното поле на домакините и центрира отляво по земя към Божидар Краев, който след техничен шут от малък ъгъл прати топката в празната врата, отбелязвайки втория си гол в срещата.

Четири минути по-късно Стефан Велев стреля от упор с глава, но Димитров успя да спаси.

В 61-та минута след грешка на Галин Ташев Станимир Димитров излезе очи в очи с Наумовски, стреля силно, стражът на гостите закачи топката, която се отби в напречната греда и се върна към терена.

В 73-та минута още един футболист от школата на Левски прониза вратата на Спартак. Пламен Крумов центрира остро по земя, вратарят на домакините не се намеси убедително и изби топката в краката на Мисяк, който без проблем вкара за 5:0.

Само три минути по-късно резервата Валери Домовчийски покачи на 6:0 след отличен пробив и подаване на Мики Орачев.

В тези минути публиката на Левски започна да скандира към своите любимци да отбележат седми гол и те го направиха. В 89-та минута Антон Огнянов намери Божидар Краев и младокът отбеляза седми гол за сините, оформяйки своя хеттрик.

В даденото от рефера продължение на мача Стоянов прониза Наумовски с шут от границата на наказателното поле за крайното 7:1 за Левски.

СПАРТАК (ВАРНА) - ЛЕВСКИ 1:7

0:1 Мирослав Иванов 8
0:2 Радослав Цонев 24
0:3 Божидар Краев 40
0:4 Божидар Краев 53
0:5 Владислав Мисяк 73
0:6 Валери Домовчийски 76
0:7 Божидар Краев 89
1:7 Стоянов 90+1

СПАРТАК (ВАРНА): 33. Димитров, 18. Донев, 21. Тодоров, 74. Илиев, 19. Маринчев, 15. Чипев, 23. Яначков (46-Димитров), 11. Събков (69-Орлинов), 25. Радулович, 29. Стефанов, 9. Иванов (46-Стоянов)

ЛЕВСКИ: 1. Наумовски, 4. Орачев, 35. П. Димов, 33. Ташев, 77. Велев, 7. Прохазка (58-Крумов), 12. Краев, 20. Иванов (67-Мисяк), 8. Огнянов, 21. Р. Цонев, 20. Аниете (58-Домовчийски)