Барселона отговори на предизвикателството на Реал с разгром (видео)

Барселона разгроми с 5:0 Леванте като гост в двубой от 4-ия кръг на Примера дивисион и се върна на върха в класирането, който беше временно зает от Севиля. Головете за каталунците отбелязаха Неймар в 34-ата минута,  новото попълнение Иван Ракитич в 45-ата, резервата Сандро Рамирес в 57-ата, Педро в 64-ата и Лионел Меси в 77-ата.

В края на първата част Лионел Меси изпусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Изстрелът на аржентинеца обаче не намери вратата. Все пак заради нарушението на Лукас Винтра срещу Меси домакините останаха с човек по-малко.

Преди мача всички се питаха какъв ще е отговорът на каталунците на предизвикателството на съперника Реал Мадрид, който вчера смля Депортиво Ла Коруня с 8:2. Персоналният двубой Кристиано Роналдо - Лионел Меси също предизвикваше интерес. Срещу Ла Коруня португалецът избухна с хеттрик, а днешният отговор на Меси беше гол и две асистенции.

Треньорът на Барселона Луис Енрике пусна на терена на "Суидад де Валенсия" най-доброто, с което разполага. Редица от титулярите, които пропуснаха двубоя от Шампионската лига срещу кипърския Апоел се завърнаха в игра. Барселона можеше да поведе още в 120-ата секунда, но ударът на Матийо не премина гората от играчи пред вратата на Леванте.

На два пъти Неймар пропусна да открие, Меси също пропиля шанс. Все пак взаимодействието между двете суперзвезди даде резултат в 34-ата минута, когато Меси изведе Неймар в наказателното поле, бразилецът финтира вратаря и порази вратата за 1:0.

В 41-ата минута реферът отсъди дузпа за нарушение на Лукас Винтра срещу Меси в наказателното поле.
Аржентинецът обаче стреля над вратата. Може би това беше реакцията му за пресиления червен картон, който получи Винтра. С човек по-малко Леванте се прибра, но не удържа дълго атаките на звездите на баселона. В края на полувремето Иван Ракитич удвои с атрактивен гол. Втората част започна с лоша новина за каталунците - Неймар беше принуден да напусне по медицински причини.

Влезлият на негово място Сандро Рамирес се отличи с гол, като отново асистенцията беше на Меси. В 64-ата минута и Педро Родригес се записа сред голмайсторите, като завърши атака, осъществена от Жорди Алба и Сандро. В 78-ата стражът на домакините направи неочакван подарък на Меси, като му хвърли топката, вместо да я подаде на свой съотборник. Аржентинецът този път беше безпощаден и оформи крайното 5:0.
Така Барса върви без грешка след първите четири кръга и има 12 точки. Втори е Севиля с 10, а Реал е едва шести с 6. Шампионът Атлетико върви трети с 8.