Наполи "спука" гумите на "Фриули"

Бронзовият медалист Наполи изигра слаб мач и логично загуби с 0:1 при визитата си на Удинезе в среща от третия кръг на Серия "А". Централният защитник Данило реализира единството попадение в 71-ата минута, след като се възползва от грешка на новото попълнение Калиду Кулибали. Бранителят на Наполи отклони топката с глава при центриране от фаул и Данило реализира зад гърба му.

Отборът на Рафаел Бенитес не успя да покаже класата си и остана само с няколко положения на своята сметка. През първото полувреме Валтер Гаргано нацели гредата, а малко преди гола на домакините вратарят Орестис Карнезис отрази последователни опасни удари на Гонсало Игуаин и Хосе Кайехон.

Загубата е втора за неаполитанците след тази от Киево преди седмица. Удинезе пък е с две победи. През идната седмица "фриуланите" гостуват на Лацио в четвъртък, а Наполи приема Палермо ден по-рано.