"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Зрелищно равенство с шест гола във Франция

Отборите на Тулуза и Каен завършиха наравно 3:3 в мача помежду си от шестия кръг на Лига 1. Гостите от Нормандия на три пъти повеждаха в резултата, но така и не успяха да задържат аванса си.

Резултатът бе открит от Флориан Распентино в 7-ата минута, след като топката стигна до него след една грешка на вратаря Закари Буше, който не успя да избие добре кълбото. В 20-ата минута обаче домакините изравниха. Реми Веркутр направи нарушение срещу Тонго-Хамед Думбия и съдията отсъди дузпа, която Висам Бен Йедер реализира. Последваха минути на сериозен натиск за домакините и на два пъти гредите помогнаха на Каен.

В края на мача се изви буря от голове, като първо в 76-ата минута резервата Лени Нангис се възползва от празно пространство в отбраната на домакните и направи 2:1 за тима си. Скоро обаче Тулуза получи право да изпълни нова дузпа, която Адриен Регатен реализира. В 86-ата минута Жан Калве даде нова преднина на Каен, след отлично изпълнен пряк-свободен удар. По-малко от минута обаче бе нужна на домакините, за да изравнят отново. Дълъг пас изведе Павле Нинков, който елегантно направи 3:3, което се оказа и крайният резултат в мача.

След поделените точки двата тима имат по седем във временното класиране и се намират в средата на таблицата.