Саутхамптън продължи победния си ход и в гостуването си на Суонзи

Отборът на Саутхамптън победи с 1:0 Суонзи в мач от петия кръг на Премиър Лийг. По този начин "светците" постигнаха трета поредна победа в шампионата и се изкачиха на второ място в класирането с 10 точки. Домакините са пети с 9 точки, но за тях това бе втора поредна загуба след поражението с 4:2 от Челси в миналия кръг. Срещата започна с леко надмощие на домакините, които владееха повече топката, но не успяваха да достигнат до опасни положения пред вратата на Форстър.

В 28 минута дойде първото по-опасно положение в срещата, когато Уейн Раутлидж бе изведен зад гърба на защитата в чиста позиция, но удара му премина над вратата на гостите. В 39-ата минута се получи и ситуацията, която до голяма степен предопредели развитието на срещата. Вилфред Бони получи втори жълт картон за нарушение срещу Йошида и бе изгонен от съдията Джонатан Мос. Само две минути по-късно опит за центриране попадна в рамката на вратата и бе уловено с мъка от стража на домакините Лукаш Фабиански.

В началото на второто полувреме започна със сериозно надмощие на гостите. Те отправиха няколко хубави удар на играчи на Саутхамптън не успяха да намерят мрежата на "лебедите". Играчите на Роналд Куман доминиха изцяло, но не достигаха до чисти положения. Едва в 80-ата минута Виктор Уаняма нахлу много остро в наказателното поле след пас на Грациано Пеле и прати топката в десния ъгъл на вратаря и донесе победата на Саутхамптън.