Новак поведе в Бундеслигата (видео)

Бундеслигата има изненадващ водач след изиграването на по-голямата част от мачовете от четвъртия кръг на германския шампионат. Новакът Падерборн заема първо място в подреждането с осем точки, след като днес победи с 2:0 Хановер. Тимът от Северен Рейн-Вестфалия стигна до успеха след почивката, благодарение на попадения на Елиас Качунга в 71-ата минута и Мориц Щопелкамп в самия край на срещата.

Така Падерборн записа втора победа в шампионата и с другите си две равенства е лидер с равни точки, но по-добра голова разлика от Хофенхайм и Байерн (Мюнхен). Все пак Байер (Леверкузен) може да изпревари новаците, ако победи при гостуването си на Волфсбург утре. Хановер пък е на пета позиция с точка по-малко от лидерите.