Виртуозен гол на Кранчар спаси К.П.Р. в края срещу Стоук (видео)

Виртуозно попадение на Нико Кранчар две минути преди края на мача спаси Куинс Парк Рейнджърс от поражение у дома от Стоук Сити. Хърватският национал не остави шансове на Асмир Бегович да отрази удара му от пряк свободен удар и по този начин изравни резултата за крайното 2:2 на "Лофтъс Роуд", спасявайки точката за лондончани. Преди това на два пъти гостите бяха излизали напред в резултата с голове на Маме Бирам Диуф и Питър Крауч, докато и преди почивката домакините стигнаха до изравняване с късен гол преди изтичане на редовното време за първата част. Точен за 1:1 в 42-ата минута бе Стивън Колкър.

Гостите откриха резултата след само 11 минути игра. Питър Крауч свали топката към Маме Бирам Диуф, който с едно докосване я прати в мрежата на Робърт Грийн и даде ранен аванс на "грънчарите". До края на полувремето тимът на Марк Хюз имаше още няколко чисти ситуации да удвои своя аванс, но не го стори. Вместо това домакините бяха тези, които стигнаха до гол. Точен за тях бе Стивън Колкър след центриране на Нико Кранчар от корнер.

Ситуацията от първото полувреме се повтори и след почивката, когато само пет минути след подновяването на играта Питър Крауч изведе Стоук Сити напред в резултата, възползвайки се от поредната грешка в защитата на домакините, за да получи пас от Виктор Моузес и да направи резултата 1:2.

До края на мача домакините се опитаха да наложат натиск и да стигнат до изравняване, но бяха далеч от възможностите, които им бяха необходими за попадение във вратата на Бегович. Все пак при една удобна за пряк обстрел ситуация за фаул Нико Кранчар донесе точката на своя отбор с прецизно изпълнение с десния крак.