Драматичен хикс остави Фрайбург и Херта без победа от началото на сезона (видео)

Отборите на Фрайбург и Херта не успяха да излъчат победител в първия мач от 4-ия кръг на германската Бундеслига. Срещата помежду им завърши с драматично 2:2, като гостите изравниха с 10 човека в 6-ата минута на добавеното време на мача. Този хикс обаче едва ли топли и двата тима, които продължават да нямат успех на сметката си от началото на сезона.

Домакините първи откриха резултата в мача. В 30-ата минута Жонатан Шмид центрира от корнер и Марк-Оливер Кемпф с глава простреля вратата за 1:0. Само шест минути по-късно обаче Херта се върна в мача. Рони с прекрасен изстрел от фаул не остави шансове на вратаря и направи 1:1. В 79-ата минута обаче Карим Гуеде свали в наказателното поле за Феликс Клаус, който от воле заби втори гол за Фрайбург.

В добавеното време пък вечерта стана още по-неприятна за Херта, след като Нико Шулц спъна откъсващ се нападател и получи директен червен картон. Въпреки това берлинчани не се предадоха и в 6-ата минута на добавеното време отново Рони и отново от фаул заби втори гол за крайното 2:2.

Така двата тима продължават да бъдат в дъното на таблицата с по 2 точки в актива си. Фрайбург заема 14-ото място, а Херта е на 15-ата позиция.