Пупович изведе Левски до нов успех в подготовката

Новото попълнение на Левски Милян Пупович изведе "сините" до втора поредна победа в подготовката за новия сезон. Шампионите надиграха сръбския ОКК Константин (Ниш) с 82:68 в столичната зала "Универсиада", а Пупович и компания стигнаха до победата след силно второ полувреме. Съперникът на Левски завърши на девета позиция в първенството на западната ни съседка през миналия сезон.

Първи минути за тима на Тони Дечев записа и Брандън Хйит, който пристигна от САЩ преди няколко дни, но не взе участие в първата проверка срещу румънския Питещ.

Константин оказа сериозна съпротива на Левски през по-голямата част от двубоя, като на почивката гостите водеха с 37:39. През третата част двата тима на няколко пъти смениха водачеството, а в крайна сметка българите дръпнаха с 57:53 след 30 минути.

Левски прати съперника в нокдаун в заключителните 10 минути на двубоя, когато реализира 25 точки и допусна само 15, за да стигне до успеха с 82:68.

Пупович, който пристигна в София след силен сезон в Черно море Порт Варна наниза 27 точки, овладя 10 борби и пресече 2 паса на противника, като буквално правеше каквото си поиска в подкошието.

Христо Захариев бе другият играч на Левски, преминал границата от 10 точки и завърши с 13.

Николай Върбанов не взе участие в контролата заради контузия на глезена.

ЛЕВСКИ - ОКК КОНСТАНТИН 82:68 (15:13, 22:26, 20:14, 25:15)

ЛЕВСКИ: Брандън Хийт, Павлин Иванов 5, Христо Захариев 13, Алекс Симеоенов 7, Милян Пупович 27 (Димитър Ангелов 7, Станимир Маринов 7, Стоян Гюроски 2, Павел Иванов 7, Никола Гайдаджиев, Димитър Димитров 5, Деян Карамфилов 2)

ОКК КОНСТАНТИН: Горан Остоич 10, Младен Виткович 9, Неманя Барач 4, Владимир Джорджевич 11Владимир Великович 4 (Петър Деспотович 14, Вукан Стоянович, Страхиня Стоятич 2, Данило Тасич 8, Стефан Савич, Лазар Младенович 6)