"Митко" Удоджи изяде тежък бой в Лига Европа (видео)

Нигериецът с български паспорт Шикози Удоджи, популярен и просто като Митко, и неговият Динамо (Минск) отнесоха тежък пердах при гостуването си на ПАОК в Солун в срещата от група К на Лига Европа.

Тимът от южната ни съседка спечели с 6:1 в най-резултатния мач от първия кръг на турнира. Мачът започна по-най-лошия начин за тима от Беларус - още в третата минута Николич си заби неспасяем автогол с глава.
Удоджи остана на терена до 88-ата минута, когато беше заменен от Глеб Рассадкин.

В Беларус много разчитаха именно на Удоджи, който има впечатляваща визитка в южната ни съседка, където е играл за хита Астерас, Платаниас, Атромитос и Арис. Любопитното е, че и другия беларуски участник в Европа - БАТЕ Борисов, също допусна шест гола в първия си мач от Шампионската лига срещу Порто като гост.

Разгромна победа с 3:0 над Гинган постигна и суперфаворитът в групата Фиорентина във Флоренция. Точни за водения от Винченцо Монтела тим бяха Варгас, Куадрадо и Бернадески. Гостите от Франция заиграха от 38-ата минута с човек по-малко, след като Диало беше изгонен от съдията на двубоя.

ПАОК (Солун) - Динамо (Минск) 6:1

1:0 Николич (4-а)
2:0 Атанасидис (12)
3:0 Атанасидис (16)
4:0 Атанасидис (24)
5:0 Пападопулос (50)
5:1 Николич (80)
6:1 Цандарис (89)