Стяуа се реваншира на феновете за отпадането от Лудогорец - разкъса датчани

Отборът на Стяуа, който попадна в групите на Лига Европа, след като бе отстранен от българския Лудогорец от Шампионската лига, започна повече от отлично надпреварата във втория по сила европейски клубен турнир. Румънците разбиха с 6:0 датския Олборг в първия си мач от Група "J".

След нулево първо полувреме Стяуа се развихри след почивката. Фернандо Варела откри в 51-ата минута, а малко по-късно вратарят на датчаните Николай Ларсен направи дузпа, за която получи и червен картон. Зад топката застана Раул Русеску и не сбърка. Последваха десет страхотни минути на Клаудио Кешерю, който отбеляза хеттрик между 62-ата и 72-ата минута, а в 73-ата Русеску отбеляза второто си попадение в мача и така оформи крайното 6:0 за тима си.

В другия двубой от групата Динамо (Киев) също показа класа и победи с 3:0 като гост португалския Рио Аве. Андрий Ярмоленко откри в 20-ата минута, а мароканския национал Юнес Белханда се разписа на два пъти, за да подпечата успеха на украинците.

Стяуа - Олборг 6:0
1:0 Варела (51)
2:0 Русеску (59-д)
3:0 Кешерю (62)
4:0 Кешерю (65)
5:0 Кешерю (72)
6:0 Русеску (73)

Рио Аве - Динамо (Киев) 0:3