Севиля стартира защитата на трофея с 2:0 над Фейенорд

Носителят на трофея в Лига Европа Севиля стартира защитата на титлата с 2:0 над Фейенорд у дома в мач от група G на новото издание на турнира. И двете попадения за севилци паднаха през първото полувреме, но и втората част не му отстъпваше.

Възпитаниците на треньора Унай Емери откриха резултата в 8-ата минута с попадение на Криховяк, който се разписа след центриране от пряк свободен удар на Деулофеу.

В 31-ата минута отново Деулофеу беше в в основата на второто попадение, сред като центрира добре от пряк свободен удар, а на точното място беше МБиа, който се разписа с глава.

Превъзходството на Севиля във владеенето на топката беше смазващо - 65%. Домакините отправиха и 17 удара към вратата срещу шест за гостите.

В другия мач от групата белгийският Стандард победи в Лиеж хърватския Риека също с 2:0.

Севиля - Фейенорд 2:0

1:0 - Криховяк (8)
2:0 - Мбиа (31)

Стандард (Лиеж) - Риека 2:0

1:0 Симан (74)
2:0 Араужо (87)