Фалстарт за Челси срещу Шалке 04 (видео+галерия)

Лондонският Челси направи грешна стъпка на старта на кампанията в Шампионската лига, като завърши 1:1 у дома срещу Шалке 04 във втория англо-германски сблъсък от програмата на първия кръг. В другия сблъсък между клубове от двете велики футболни сили Байерн измъка победа с 1:0 срещу Манчестър Сити.

Изненадата в състава на Жозе Моуриньо беше включването на ветерана Дидие Дрогба за сметка на Диего Коща. Това бе първи мач на котдивоареца от спечелването на трофея през 2012 г. Шалке пък излезе без капитана си Бенедикт Хьоведес, който е контузен и дори не пътува за Лондон.

Двубоят започна по-мечтан начин за домакините, които откриха чрез Сеск Фабрегас в 11-ата минута. Ситуацията предизвика протести от страна на германския тим, тъй като преди да се развие головата ситуация Фабрегас извърши нарушение в нападание срещу бранителя Макс Майер.

Дрогба пропусна страхотен шанс да удвои в началото на второто полувреме, след като успя да се пласира добре пред вратата на Шалке. Вилиан овладя топката на границата на наказателноото поле, напредна вдясно от вратата и пусна пас успоредно на аутлинията, но Дрогба не успя да я вкара в мрежата.

Минути по-късно комбинация между Дрогба и Азар изведе белгийския национал на отлична позиция за стрелба, но ударът му профуча край вратата. Шалке отговори с изстрел на Кевин-Принс Боатенг, но този опит не затрудни Тибо Куртоа.

Дрогба пропусна отново целта, след страхотна атака в 60-ата минута. Последва истински шок за домакините, които допуснаха изравнителен гол. Хунтелаар отне топката от Фабрегас в собствената половина на Шалке и комбинира с Дракслер, след което напредна мощно, получи отново топката от съотборника си и стреля неспасяемо.

Голът повиши апетита на гостите и твърде скоро те имаха нов шанс за гол. Този път обаче мощният удар на Дракслер беше отразен от Куртоа.

Четвърт час преди края лондончани имаха прекрасна възможност да излязат отново напред в резултата. Ударът на Лоик Реми обаче беше избит от голлинията.

Еден Азар пробва с удар от въздуха да изненада стража на Шалке, но топката мина над вратата. Белгиецът отново се озова в голова позиция след извеждащо подаване от Фабрегас, но не успя да достигне топката. В крайна сметка до края на мача и двата тима не успяха да си отбележат и така си поделиха точките.

В другия мач от групата Марибор и Спортинг (Лисабон) също завършиха 1:1.

Челси - Шалке 04 1:1
1:0 - Фабрегас (11)
1:1 - Хунтелаар (62)

Челси: Куртоа, Иванович, Кейхил, Тери, Филипе Луиш, Матич, Фабрегас, Рамиреш, Вилиан, Азар, Дрогба.

Шалке 04: Феерман, Хьогер, Айхан, Нойщедтер, Фукс, Боатенг, Аого, Сам, Майер, Дракслер, Хунтелаар.