Тевес измъкна Ювентус срещу корави шведи (видео)

Италианският шампион Ювентус започна с победа участието си в група "А" на Шампионската лига. "Бианконерите" надиграха с 2:0 шведския Малмьо, но успехът дойде доста трудно. Карлос Тевес обаче отново блесна за домакините и с два гола в 59-ата и 90-ата минута донесе първите три точки на своя тим в групата.

Ювентус започна мача по-активно и в 17-ата минута Квадво Асамоа отправи далечен удар, но над вратата. Три минути по-късно обаче Малмьо имаше чудесна възможност да открие резултата като при едно центриране в наказателното поле Ериксон бе изпуснат и стреля от близо, но Джанлуиджи Буфон съобразително излезе и блокира удара му.

Домакините обаче продължиха да бъдат по-активни в предни позиции и в 25-ата минута Карлос Тевес се освободи пред пеналта и стреля, но право в ръцете на вратаря. Малко след това Асамоа отправи нов далечен изстрел над вратата. В 45-ата минута пък Стефан Лихтщайнер бе изведен в наказателното поле, но вместо да подаде към непокрития Асамоа, той избра да стреля и то доста неточно.

Ювентус увеличи натиска в началото на втората част и в 50-ата минута Фернандо Йоренте стреля с глава, но слабо в ръцете на вратаря. В 57-ата минута Асамоа опита пореден далечен удар над вратата. В 59-ата минута обаче домакините най-накрая се отпушиха. Карлос Тевес и Квадво Асамоа направиха страхотно двойно подаване, като ганаецът с пета изведе аржентинеца, който от точката на дузпата не сгреши за 1:0 Две минути по-късно "бианконерите" можеха да удвоят, но гол на Йоренте бе отменен заради засада.

След това Юве продължи да действа много активно и в 75-ата минута Лихтщайнер направи страхотен пропуск с глава от близо. В 82-ата минута Асамоа пусна чудесен пас по земя успоредно на голлинията но Йоренте и Погба се разминаха с топката и не успяха да отбележат. Две минути по-късно пък Йоренте стреля с глава от близо, вратаря спаси, след което нападателят опита удар и с пета, но отново стражът на гостите се намеси решително. Все пак "старата госпожа" стигна до второ попадение в самия край на мача, когато отново Тевес с прекрасно изпълнение от фаул оформи крайното 2:0.

Ювентус - Малмьо 2:0
1:0 Тевес (59)
2:0 Тевес (90)