Борусия се разправи с безидеен Арсенал (видео)

Борусия (Дортмунд) започна с победа с 2:0 участието си в група "D" на Шампионската лига срещу Арсенал. Домакините на "Сигнал Идуна Парк" надиграха своя съперник по всички показатели и можеха да спечелят и по-убедително, ако бяха реализирали положенията си пред Войчех Шчесни. Все пак германците записаха заслужени три токи в актива си, а головете в мача отбелязаха Чиро Имобиле в 45-ата и Пиер-Емерик Обамеянг в 47-ата минута.

Изненадващо срещата започна без много динамика в предни позиции. Борусия владееше повече топката, но не стигаше до реални голови положения. В 4-ата минута домакините претендираха за дузпа за събаряна на Хенрик Мхитарян, но съдията подмина положението.

Едва в средата на полувремето германците започнаха истински натиск и в 26-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг направи страхотен пропуск. Кевин Гроскройц центрира чудесно във вратарското поле, но нападателят от близо не успя да отбележи. Две минути по-късно Имобиле центрира почти по идентичен начин, този път Войчех Шчесни се намеси, но топката попадна в Мхитарян, който стреля над вратата. В 40-ата минута домакините организираха хубава контра и Обамеянг получи в пеналта, но ударът му облиза гредата отвън.

Все пак по-добрата игра на Борусия бе материализирана в самия край на полувремето. Тогава Чиро Имобиле овладя една топка в средата на терена, напредна необезпокояван до наказателното поле и с много точен удар покрай плонжа на вратаря вкара за 1:0.

Още в началото на второто полувреме германците удвоиха преднината си. В 47-ата минута Обамеянг получи дълъг пас пред наказателното поле, напредна и елиминира Шчесни и прати топката в опразнената врата за 2:0.

Това като че ли още повече вдъхнови домакините, които продължиха да атакуват с всички сили. В 50-ата минута Мхитарян напредна по дясното крило и стреля, но Шчесни спаси. Пет минути по-късно Папастатопулос отправи далечен удар в ръцете на вратаря. В 58-ата минута Борусия организира страхотна контра започната от вратаря Роман Вайденфелер, който намери Обамеянг, той напредна и стреля и топката се отби от напречната греда. В 72-ата минута отново Мхитарян пропусна чудесна възможност в наказателното поле, като стреля над вратата.

Едва в 75-ата минута Арсенал стигна до нещо по-интересно пред Вайденфелер. Уелбек се освободи от опеката на Суботич и остана очи в очи с вратаря, но стреля над вратата.

В крайна сметка Борусия записа заслужена победа и взе първи три точки в актива си в групата, с което поведе във временното класиране.

Борусия (Дортмунд) - Арсенал 2:0
1:0 Имобиле (45)
2:0 Обамеянг (47)