Хъл и Уест Хам поделиха точките след зрелищно реми (видео)

Отборите на Хъл Сити и Уест Хам изиграха доста интересен двубой, с който закриха 4-ия кръг в Премиър лийг в понеделник вечер. Двата тима не излъчиха победител, но пък за сметка на това демонстрираха приятен футбол и си вкараха общо четири гола за крайното 2:2. "Тигрите" на два пъти повеждаха чрез Абел Ернандес в 39-ата и Мохамед Диаме в 64-ата минута, но и двата пъти "чуковете" се връщаха в мача с попадение на Енер Валенсия в 50-ата минута и автогол на Къртис Дейвис в 67-ата минута.

Уест Хам стоеше по-добре в началото и в 34-ата минута гостите пропуснаха страхотна възможност да открият резултата. Енер Валенсия свали с глава за Диафра Сако, който стреля от близо, но някак Алън Макгрегър успя да спаси.

В 39-ата минута обаче домакините нанесоха своя удар. Ахмед Елмохамади центрира в наказателното поле, където Абел Ернандес се извиси и с глава прати топката в мрежата за 1:0. Четири минути по-късно уругваецът можеше да удвои преднината на своя тим с мощен удар от дистанция, който се отби от гредата. Никица Йелавич с глава довкара кълбото в мрежата, но се оказа, че е бил в засада и попадението не бе зачетено.

В 50-ата минута на втората част обаче Уест Хам възстанови равенството в мача като Едер Валенсия финтира защитник и с бомбен шут от около 25 метра не остави шансове на вратаря. В 64-ата минута обаче Мохамед Диаме наказа бившия си клуб като открадна една топка, напредна и с техничен удар направи 2:1. Радостта на домакините обаче бе кратка и още в 67-ата минута Сако получи в наказателното поле и веднага стреля от трудна позиция, но лоша намеса на вратаря Алън Макгрегър и след това и на защитника Къртис Дейвис позволи на кълбото да се оплете в мрежата за крайното 2:2.

Така Хъл Сити има актив от 5 точки и заема 10-ото място в класирането. Уест Хам пък е с 4 точки и е на 13-ата позиция.