Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Какво шоу с девет гола! Милан и Парма изиграха мача на годината в Серия "А" (видео+галерия)

Отборите на Парма и Милан изиграха един феноменален за италианските стандарти мач, който ще се помни дълго в калчото. "Росонерите" спечелиха с 5:4 на "Енио Тардини" в една изключителна драма, пълна с обрати, червени картони, майсторски изпълнения и комедия от грешки. Успехът изведе тима на Филипо Индзаги на върха в Серия "А" след втория кръг с пълен актив от шест точки, колкото имат Ювентус и Рома.

Джакомо Бонавентура дебютира с гол в 26-ата минута, но Антонио Касано изравни 120-секунди по-късно. "Росонерите" с един страхотен Джереми Менес и невероятен колектив, който се бори от първата до последната минута, стигна до успеха. Хонда (38) с глава и Менес от дузпа в 45-ата дадоха комфортна преднина на гостите, след като отбелязаха вторите си голове в този сезон.

Феноменален мач между Парма и Милан 4:5 Второто полувреме започна лошо за миланския гранд, след като Фелипе намали в 51-ата минута, а Даниеле Бонера бе изгонен за втори жълт картон в 58-ата минута. Секунди по-късно Индзаги загуби и другия си централен защитник - Алекс, който бе заменен от Кристиан Сапата. Реми влезе на мястото на Хонда, за да подсили защитата, докато Парма тръгна да вярва в обрата.

Феноменален мач между Парма и Милан 4:5 Майсторски Найджъл де Йонг отне топката на Антонио Касано, който не го подгони и холандецът тръгна от центъра в 68-ата минута, за да завърши с гол. Пет минути по-късно Алесандро Лукарели отново върна интригата с глава след центриране от корнер. Менес пък удари гредата след поредния си пробив.

Въпреки това Парма натисна, но Фелипе в 78-ата минута направи нов фаул срещу Менес и за втори жълт картон напусна. 10 срещу 10 Милан се възползва светкавично след нов подарък на Парма. Стефан Ристовски тръгна да връща топката на Антонио Миранте, но Менес пресече подаването и преодоля вратаря, след което подгони топката по голлинията и с пета вкара за 5:3.

Феноменален мач между Парма и Милан 4:5 Всичко изглеждаше решено, когато Де Шильо в 89-ата минута върна топката 30 метра назад към Диего Лопес. Испанецът обаче разтегна при опита да играе с топката и тя сензационно спря в мрежата за 4:5, а бившият вратар на Реал (Мадрид) нямаше как да бъде сменен, тъй като Индзаги бе извършил смените си.

Така последваха седем минути продължение, в които "червено-черните" направиха всичко възможно да не се стигна до удар към Лопес и накрая с последни сили стигнаха до победата в един от най-инфарктните мачове през последните 20 години в Серия "А".

Феноменален мач между Парма и Милан 4:5 Другият кръг Милан приема Ювентус в дербито на третия кръг. Поражението бе второ поред за "дуковете" на Роберто Донадони, което остави тима на дъното.

Голямата новина в състава на "росонерите" беше отсъствието на новата звездна придобивка Фернандо Торес, който е получил контузия в глезена на последната тренировка. В отсъствието на испанския нападател, в предни позиции за Милан започнаха Кейсуке Хонда, Жереми Менес и Джакомо Бонавентура, за когото това бе е дебют след трансфера му от Аталанта.

Парма излезе без Джонатан Биабиани, който в последния ден на трансферния прозорец се размина с преминаване в Милан, а сега е контузен. Габриел Палета и Марко Касани не са напълно възстановени от травмите си и останаха на пейката. Титуляр за тима на Роберто Донадони обаче беше Антонио Касано, който пропусна двубоя с Чезена. Дебют за Парма направи взетият от Ювентус Паоло Де Челие.

Голът в една от двете врати висеше на косъм и такъв падна в 25-ата минута, когато Бонавентира ознаменува с попадение дебюта си за Милан. Бивият футболист на Аталанта получи подаване от Хонда, запази хладнокръвие в наказателното поле и технично прати топката във вратата в своя мач номер 100 в Серия "А". Само две минути по-късно продължителна атака на домакините завърши с изравнителен гол. Негов автор стана Касано с глава. По този начин опитният нападател се разписа за четвърти път в последните си три мача срещу бившия си отбор.

Феноменален мач между Парма и Милан 4:5 Милан излезе напред за втори път в 38-ата минута с красиво попадение на Хонда. Иняцио Абате центрира от десния фланг, а японецът с глави заби топката под гредата и направи безпомощен стража на Парма Антонио Миранте. Малко преди почивката Алесандро Лукарели повали Менес в наказателното поле и реферът Давиде маса посочи бялата точка. Потърпевшият сам се нагърби да изпълни наказателния удар и увеличи преднината на "росонерите".

Второто полувреме донесе нова огромна порция футболна наслада. Домакините върнаха надеждите си за обрат с гол на централния защитник Фелипе в 51-ата минута след пас на Кристобал Хоркера. Проблемите за Милан се задълбочиха малко по-късно, когато Даниеле Бонера получи втори жълт картон и беше изгонен. За капак минута след като бранителят напусна терена, неговият партньор в сърцето на защитата Алекс се контузи и трябваше да бъде заменен от Кристиан Сапата.

Феноменален мач между Парма и Милан 4:5 Парма атакуваше с всички сили, но в 68-ата минута Милан стигна до четвърти гол. Той бе дело на Найджъл де Йонг, който открадна топката в средата на терена, напредна необезпокояван и преодоля Миранте. "Росонерите" не можаха да се радват дълго на аванса от две попадения, защото в 73-ата минута Касано центрира от корнер и Лукарели с глава върна интригата.

Феноменален мач между Парма и Милан 4:5 Малко по-късно Менес уцели гредата, но французинът не спря да тормози защитниците на Парма и дочака звездния си миг в 79-ата минута, когато беше изпуснат на аутлинията, преодоля Миранте и с пета прати топката във вратата. Минута по-рано "дуковете" също останаха с 10 човека след червен картон на Фелипе.
Невероятен автогол на Де Шильо оформи крайния резултат.