Валенсия се позабавлява и излезе на второ място (видео)

Отборът на Валенсия надигра убедително с 3:1 гостуващия Еспаньол в среща от третия кръг на Примера, играна пред 42 141 зрители на "Местайя". Пабло Пиати (7), Даниел Парехо (63) и Пако Алкасер (73) успяха да се разпишат. В 91-ата Серхио Гасрия се разписа за каталунците от дузпа. С победата "бланкинегрос" излязоха на втора позиция в класирането с по-добра голова разлика от шампиона Атлетико Мадрид. "Лос перикитос" имат само една точка и временно са в зоната на изпадащите.

"Прилепите" се поздравиха с ранен гол. В седмата минута Родриго Морено напредна отдясно при бърза атака, върна към дузпата за Пабло Пиати и аржентинецът насочи точно в мрежата - 1:0. След гола момчетата на Нуно Санто заиграха по-вдъхновено. В нападенията им имаше скорост, докато футболистите в бяло и синьо често изоставаха.

В 21-ата Родриго асистира добре на Пако Алкасер, но фалцовият удар не беше достатъчно прецизен. "Папагалчетата" рядко излизаха в предни позиции, а вратарят на "бяло-черните" Диего Алвеш стоеше без работа.

В 55-ата минута Серхио Гарсия вкара топката в мрежата, но преди това беше вдигнат флаг за засада. По-скоро нямаше засада. В 63-ата домакините отбелязаха второ попадение. Даниел Парехо се разписа, след като стреля необезпокоявано от дъгата. Вратарят Кико Касийяс само изгледа влизащата в долния му десен ъгъл топка.

Тъкмо когато "папагалчетата" заиграха по-добре, падна и третият гол в тяхната врата. В 73-ата минута, увлечени в нападение, каталунците оголиха защитната си линия и позволиха на Пако Алкасер да отбележи класически. Резервата Софиан Фегули центрира отдясно, Пиати остави топката и "деветката" я засече голово - 3:0. В добавеното време на срещата Серхио Гарсия оформи крайното 3:1 след точно изпълнена дузпа.

Снимка: Getty Images/Guliver