Литекс диша във врата на ЦСКА след четвърта поредна победа

Отборът на Литекс излезе на второ място в класирането, след като записа лесен домакински успех с 2:0 срещу Хасково. Кристиян Малинов вкара в 36-ата минута, а Вилмар Джордан добави още едно попадение пет минути след това. Победата бе четвърта поредна за ловчанлии и ги доближи на точка от лидера ЦСКА. След седмица момчетата на Красимир Балъков гостуват на шампиона Лудогорец.

В първите минути Армандо Ваюши бе най-активен от "оранжевите" и затрудни на няколко пъти Боян Пейков, но бившият страж на ловешкия тим спаси. В 21-ата минута Васил Велев от гостите стреля към вратата на Литекс, но младият Александър Конов се справи.

Нова опасност домакините създадоха в 25-ата минута, когато Джордан отправи удар, но топката мина над гредата. Осем минути по-късно Омар Косоко бе изведен срещу Пейков, но не успя да го преодолее. При последвалия корнер вратарят отрази отличен удар на Пламен Гълъбов.

В 36-ата минута обаче стражът бе безпомощен, след като младокът Малинов отправи страхотен удар от воле, с който откри резултата.

Пет минути по-късно Джордан и Ваюши комбинираха отлично помежду си и колумбиецът с хубав удар направи 2:0.

През втората част футболистите на Литекс намалиха темпото, но въпреки това продължиха да владеят инициативата. В 66-ата минута те можеха да вкарат и трети гол, но Косоко не бе точен.

Десет минути преди края "оранжевите" създадоха отлична контраатака, след като Страхил Попов проби отдясно, подаде към Ваюши, който веднага обърна към резервата Милчо Ангелов. Младокът се забави, но все пак върна към албанеца, чийто удар обаче мина над вратата.

В 86-ата минута страхотна тупалка на Ваюши от 25 метра бе отразена с мъка от Пейков.