САЩ докосва Топ 6 на Мондиал 2014

Отборът на САЩ е много близо до класиране в топ 6 на Мондиала в Полша, след като записа четвърта победа в група Е. В зала Лучничка в Бидгош американците надделяха бързо с 3:0 (25:15, 25:19, 25:20) над Австралия и се настаниха на трета позиция във временното класиране на група Е с актив от 13 точки.

Победителите от Световната лига през този сезон нямаха абсолютно никакви проблеми, а Матю Андерсън се отчете с 12 точки (1 блокада, 2 аса). Тейлър Сандер добави 11 (2 блокади, 2 аса). Най-резултатен пък бе нападателят на Австралия Томас Едгар, който реализира 13 точки.

Така преди мачовете от последния ден, единственият сигурен на 100 % е отборът на Франция с 16 точки. На второ място са домакините от Полша с 14, с една по-малко е тимът на САЩ, а Иран дебне от четвърто място с 12.

В неделния ден най-лека изглежда задачата на САЩ, който има има мач с отпадналия вече отбор на Аржентина. Полша играе с Франция (дали Петлите ще направят услуга на сънародника си Стефан Антига, който е селекционер на Дружина полска?), а Иран играе със загубилия шансове за тройката Сърбия.