Полша с драматичен успех над Иран с 3:2

Полша с драматичен успех  над Иран с 3:2

Полша постигна драматична победа с 3:2 (25:17, 25:16, 24:26, 19:25, 14:16) над хита на Световното първенство - Иран и по този начин се доближи две точки от сигурно класиране за следващата фаза. В момента Дружина Полска е на втора позиция в Група Е с 14 точки, а лидер е Франция с 16. Именно двата тима ще се изправят един срещу друг в последен мач утре. Ако Франция победи с 3 точки това най-вероятно ще означава края на кампанията за домакините, тъй като САЩ, който има 13 точки едва ли ще пропусне да победи Аржентина, а Иран също не би трябвало да се поколебае срещу Сърбия. Плавите вече нямат шансове за топ 6 на шампионата и утре ще играят за честта си. Не трябва да се забравя обаче, че момчетата на Игор Колакович все пак могат да решат да направят така че да има поне един сърбин в третата фаза и това да е наставникът на Иран - Слободан Ковач.

Срещата между Полша и Иран започна с тотална доминация на домакините пред препълнените трибуни на залата в Лодз. Докато се събудят персийците вече изоставаха с 0:2 и бе време за паузата между втората и трета част. В нея явно Ковач е намерил правилния подход да върне състава си в мача и макар че Полша отново поведе с 13:8 Иран успя да се пребори за гейма, а след това и за следващия далеч по-убедително.

В тайбрека азиатците първи имаха възможност да затворят мача, но блок-аут на Михал Кубяк изравни за 15:15, а след това пристъпване при пайп даде преднина на Полша. Блок за Полша пък сложи точка на спора.

Мариуш Влазли бе истински лидер за своите с 28 точки (24 атаки, 2 блока, 2 аса).