И Черноморец не можа да спре Шахтьор

Шампионът на Украйна Шахтьор (Донецк) продължава победния си ход в първенството. Вчера тимът на Мирча Лучески имаше труден мач срещу Черноморец (Одеса), но се наложи с 2:0. Головете отбелязаха Фернандо преди почивката и Гладкий в последната минута.

В същото време Динамо (Киев) стигна само до 2:2 срещу Зоря (Луганск). Едно от попаденията за Динамо беше дело на привлечения наскоро полски национал Лукаш Теодорчик.

Без Жуниор Мораеш Металург (Донецк) отстъпи с 2:3 в градското дерби с Олимпик, а Днипро разгроми с 5:2 Металист (Харков) и вече има 16 точки - с две по-малко от водача Шахтьор.

ЧЕРНОМОРЕЦ (ОДЕСА) - ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) 0:2
0:1 Фернандо (27)
0:2 Гладкий (90)

ОЛИМПИК (ДОНЕЦК) - МЕТАЛУРГ (ДОНЕЦК) 3:2