Франция срази Испания в контрола (видео)

Домакинът на Евро 2016 Франция стартира дългата си серия от контроли преди шампионата с престижна победа с 1:0 над действащия първенец Испания на "Стад дьо Франс". Голът за "петлите" отбеляза Лоик Реми в 73-ата минута след асистенция ва Матийо Валбуена. Преди това в 50-ата гол на Карим Бензема беше отменен поради засада.

"Петлите" доминираха тотално над съперника си, като само през първото полувреме отправиха толкова удари към вратата на Давид де Хеа, колкото за цял мач при последното гостуване на "Ла Роха" през март 2013 г. В края на мача публиката на "Стад дьо Франс" започна дори да скандира "Къде са испанците?" и дори запя "Марсилезата".

Отмененият гол на Бензема предизвика недоволство, тъй като нападателят на Реал Мадрид не беше в засада, но реферът прецени друго. Иначе това щеше да бъде гол №25 с екипа на Франция за тарана.

Успехът е първи за Франция над Испания от 1/8-финалите на Мондиал 2006 в Германия, когато "петлите" стигнаха до финала.

Франция - Испания 1:0

1:0 - Реми (73)

Стартови състави:

Франция: Лорис, Дебюши, Варан, М.Сако, Евра, Погба, Матуиди, Гризман, Сисоко, Валбуена, Бензема.

Испания: Де Хеа, Рамос, Карвахал, Хосе, Аспиликуета, Коке, Бускетс, Р.Гарсия, Фабрегас, Касорла, Коща.