Бердих свали на земята сензацията Тийм

Томаш Бердих сложи край на впечатляващия рейд на младока Доминик Тийм на US Open. Поставеният под номер 6 в основната схема чех разгроми австрийския талант с 6:1, 6:2, 6:4 и се класира за четвъртфиналите, където негов съперник ще е Марин Чилич.

Мачът продължи само 98 минути и премина при тотална доминация на Бердих. Сервисът на чеха отново му донесе много лесни точки, а Тийм не реализира нито една от седемте възможности да пробие подаването на опонента си. Освен това, австриецът направи цели 35 непредизвикани грешки.

Въпреки загубата, Тийм остави отлични впечатления с представянето си. 45-ият в световната ранглиста тенисист отстрани по пътя си Ернест Гулбис и Фелисиано Лопес в едва четвърото си участие на турнир от Големия шлем. Той бе и единственият непоставен в схемата, стигнал до осминафиналите.