Аякс допусна втора загуба, ПСВ продължава без грешка (видео)

Шампионът на Холандия Аякс записа втора загуба в Ередивизие. Грандът от Амстердам отстъпи с 0:2 при гостуването си на Грьонинген и остана на 7-о място във временното класиране. След нулево първо полувреме домакините нанесоха своя удар в началото на второто полувреме, когато Ерик Фернандо Ботегин откри резултата. Аякс така и не успя да отговори на предизвикателството, а 87-ата минута Михаел де Льов сложи точка на спора с второ попадение за Грьонинген.

Лидерът ПСВ Айндховен постигна четвърта поредна победа и продължава да води в класирането с пълен актив от 12 точки. "Филипсите" не се затрудниха с гостуващия Витес и спечелиха с 2:0. Попаденията отбелязаха Люк де Йонг и Адам Махер.

В другите мачове вчера Твенте и Фейенорд завършиха 0:0, а Нак Бреда победи Цволе с 3:1.