Манолев и Динамо нанесоха първа загуба на "биковете" (видео)

Българският национал Станислав Манолев беше титуляр за Динамо (Москва) при победата над Краснодар с 2:0 в последен мач от 6-ия кръг на руското първенство. Столичани изиграха много силен мач и стигнаха до успеха на Матийо Валбуена и Кристиан Нобоа. Загубата е първа за Краснодар от началото на сезона и остави тима на 7-о място във временното класиране. Динамо пък излезе на втора позиция, само на три точки зад лидера Зенит, който има само победи.

През седмицата и двата отбора имаха тежки изпитания в Лига Европа и по драматичен начин се класираха за груповата фаза. Динамо елиминира кипърския Омония с гол на Кристофър Самба в добавеното време, а Краснодар заличи пасива си от един гол срещу Реал Сосиедад и с късни попадения разгроми баските с 3:0.

Титуляр за домакините отново беше бившият футболист на Левски Жоао Жоазиньо. Нисичкият бразилец не изневери на себе си и постоянно сновеше по левия фланг, но често бе спиран от Манолев. Динамовци поведоха в 35-ата минута след перфектно изпълнен фаул от Матийо Валбуена, а в началото на второто полувреме еквадорският национал Нобоа оформи крайния резултат след пас на Александър Кокорин.

От 67-ата минута гостите играха с човек по-малко след червен каротн на Артур Юсупов, но въпреки това удържаха преднината си и вече са в серия от 4 поредни победи.