Ерата Индзаги в Милан стартира ударно (видео+галерия)

Отборите на Милан и Лацио дадоха началото на втория ден от калчото за този сезон със спектакъл на “Сан Сиро”. “Росонерите”, водени от новия си треньор и пълен дебютант Филипо Индзаги, стигнаха до победата с 3:1, но това не стана никак лесно.  Кейсуке Хонда (7), Съли Мунтари (55) и Джереми Менес (62-д) бяха точни за домакините, докато автогол на Алекс (67) оформи крайния резултат.

“Орлите” също направиха много силен мач и пропуснаха няколко голови положения, като новият вратар на “червено-черните” Диего Лопес спаси резултата. Бившият играч на Реал Мадрид първо спаси от два метра удар на Антонио Кандрева за 2:3, а в последната минута хвана и дузпа на същия футболист, като дебютира отлично пред своите нови тифози.

Милан на СуперПипо стартира ударно и след светкавична контраатака японецът Кейсуке Хонда взриви трибуните.

Милан - Лацио "Росонерите" поведоха в 7-ата минута с гол на своята "десетка", който се разписа след страхотна контраатака, започнала от Даниеле Бонера и минала през Стефан Ел Шаарауи, който асистира на японската звезда. Именно Фараона бе над всички, като пред погледа на Фернандо Торес и Антонио Конте демонстрира, че е възвърнал формата си отпреди две години.

Милан - Лацио Втората част започна отново с натиск на Лацио, но вместо това Съли Мунтари в 55-ата минута удвои аванса на домакините след центриране на Иняцио Абате.

Попадението подлуди Индзаги, който нахлу на терена. Менес от дузпа, която си спечели сам в 63-ата минута, вкара за 3:0. Автогол на Алекс в 67-ата минута обаче бе първият гол във вратата на Диего Лопес в Милан и върна самочувствието на гостите. До края на мача Лацио натискаше и пропусна няколко положения срещу изморените играчи на Милан.

Милан - Лацио Въпреки това на контраатака домакините пропуснаха да вкарат четвърти гол, а Лопес спаси всичко възможно включително и 11-метров наказателен удар.

Така Милан стартира с три точки новия сезон, докато лациалите най-вероятно заслужаваха повече от това 1:3. Това бе едва втора загуба за римляните в последните девет мача срещу Милан, но продължиха серията си от 25 поредни мача в Милано за първенство без победа над 18-кратните шампиони. Последният успех остава от 1989 година с 1:0. Милан - Лацио 3:1, дебют на Филипо ИндзагиСлед тригодишна пауза "червено-черните" стартираха сезона с три точки. Това се случи за последно 2010 година с 4:0 над Лече в дебюта на Масимилиано Алегри, когато отбора стана шампион. Последваха равенство с Лацио и загуби от Сампдория и Верона.