Хамбургер запя миналогодишната песен

Отборът на Хамбургер тръгна по пътя, който едва не прати тима във Втора Бундеслига през миналия сезон. Северняците загубиха катастрофално от новака Падерборн с 0:3 като домакин в мача от втория кръг на германския шампионат.

Резултатът бе открит от Елиас Качунга в 29-ата минута, който довкара от малък ъгъл шут на Сюлейман Коч, който бе избит от Рене Адлер. В средата на втората част Марио Вранчич удвои, след като се възползва от грешен пас на Артьом Рудневс в собственото наказателно поле. В края на мача пък Моритц Щопелкамп довърши домакините с трети гол. Нападателят получи дълъг пас от Даниел Брюкнер и оформи крайното 3:0 в полза на тима си.

Така след като през миналия сезон Хамбургер трябваше да играе бараж за оставане в елита, тази година тимът не стартира особено по-добре. Отборът е с една точка от първите два кръга и все още няма отбелязан гол. Падерборн пък започна отлично шампионата и вече е с четири точки.