Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Ботев (Пд) продължава с победите

Отборите на Хасково и Ботев (Пловдив) завършиха при резултат 1:2 в мач от 7-ия кръг на "А" група. Иван Цветков и Лъчезар Балтанов вкараха два пъти за гостите, а Емил Ангелов върна едно попадение.

С успеха "жълто-черните" натрупаха 14 точки и временно застанаха на върха в елита. Домакините пък са последни с едва 4 точки.

"Канарчетата" започнаха по-активно и в първите минути на мача владееха инициативата. В 14-ата минута Йордан Христов отправи първи удар към вратата на Боян Пейков, но топката бе блокирана от бранител. В 23-ата минута удар с глава на Лъчезар Балтанов мина встрани от вратата.

Три минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Пламен Николов в наказателното поле, но съдията Мартин Александров не видя основание да посочи бялата точка.

Малко след това Цветелин Чунчуков получи възможност да стреля, но прати кълбото в аут.

Веднага след почивката Балтанов отправи нов опасен удар, но пак не успя да намери очертанията на вратата. В 50-ата минута Божидар Васев намери Цветков в наказателното поле и за опитния стрелец не бе трудно да открие резултата в полза на "жълто-черните".

Четири минути по-късно Томаш Иршак изпробва късмета си, но опасният му шут не намери очертанията на вратата. В 58-ата минута голмайсторът Цветков асистира на Балтанов, който отбеляза второто попадение за Ботев.

Чак след това футболистите на Хасково успяха да реагират и да отвърнат на удара. В 60-ата минута Ангелов, който се появи на терена малко по-рано, бе на точното място и успя да намали резултата.

До края на мача домакините така и не успяха да притиснат своя съперник и в крайна сметка загубиха.

снимка: botevplovdiv.bg