Нов триумф за Литекс и пореден крах за Славия (видео)

Литекс постигна трета поредна победа в "А" група, след като днес оранжевите надиграха с 2:0 Славия при визитата си на "Овча купел". Омар Косоко откри резултата в средата на първата част, а в даденото от рефера четириминутно продължение на втората част Димитър Пиргов си отбеляза автогол.

Това бе четвърта поредна загуба за белите, които не са в зоната изпадащите заради повече отбелязани попадения в сравнение с Черно море.

Срещата в София започна равностойно и в първите двайсет минути се водеше предимно в центъра на терена. Така се стигна до 23-та минута, в която гостите откриха резултата при първата голова възможност в мача. Тогава Кристиан Малинов изведе с отличен пас Джордан сам срещу Емил Петров, но стражът на белите излезе и блокира шута на нападателя. Топката обаче попадна в непокрития Омар Косоко, който без проблем реализира на празна врата.

След попадението оранжевите заиграха по-добре от своя съперник, но към края на полувремето допуснаха отпускане в своите редици и Славия можеше да изравни. В 44-та минута футболистите на Милен Радуканов организираха една от малкото си добри атаки през първата част, в която Панов центрира отлично по земя към Платини, но бразилецът закъсня с придвижването и позволи топката да му бъде отнета. Секунди по-късно Крум Стоянов овладя добре топката в наказателното поле на ловчанлии, но стреля високо над вратата.

Втората част започна с атака на белите, която завърши след удар с глава на Крум Стоянов, който излезе в аут. Литекс отговори с опасен пробив и диагонален шут на Асприля в 57-та минута, който излезе покрай дясната греда.

Десет минути по-късно белите имаха шанс да изравнят чрез Кире Ристевски, който бе изведен зад гърба на ловешката отбрана, но македонецът се засуети и топката му бе избита.

В 76-та минута Литекс като по чудо не вкара втори гол. Резервата Армандо Ваюши изведе отлично Уилмар Джордан сам срещу Петров, таранът на оранжевите стреля, но след рикошет в крака на вратаря топката излезе в корнер. Последва опасен изстрел на Джордан, който профуча над напречната греда.

До края на мача Славия опита да натисне своя съперник, но атаките бяха твърде беззъби и не затрудниха отбраната на Литекс. От своя страна ловчанлии заложиха на бързи контраатаки. При една от тях Ваюши проби по лявото крило и върна топката на границата на малкото наказателно поле, където в опита си да я изчисти Димитър Пиргов си отбеляза автогол за крайното 2:0 за Литекс.