Борусия (Д) потрепери, но взе първа победа (видео)

Вицешампионът на Германия Борусия (Дортмунд) постигна първата си победа в Бундеслигата от старта на сезона. Тимът на Юрген Клоп се съвзе след поражението от Байер (Леверкузен) и взе трите точки като гост на Аугсбург. Борусия спечели с 3:2, но трябваше да трепери в последните минути, след като допусна домакините да върнат два гола.

Марко Ройс беше в титулярния състав на дортмундци и именно той откри резултата в 11-ата минута след подаване на Кевин Гроскройтц. Само три минути по-късно Ройс центрира от ъглов удар, а защитникът Сократис се извиси в наказателното поле и с глава удвои преднината на гостите.

Борусия продължи да доминира и положенията пред вратаря на Аугсбург Марвин Хитц не бяха малко, но той се справи с опасни удари на Хенрих Мхитарян и Пиер-Емерик Обамеянг.

През второто полувреме футболистите на Клоп намалиха оборотите, но въпреки това стигнаха до трети гол. Негов автор беше резервата Адриан Рамос в 78-ата минута. Попадението на колумбиеца трябваше да сложи точка на спора, но домакините не мислеха така. В 82-ата минута Раул Бобадийя преодоля Роман Вайденфелер отблизо, а друга резерва - Тим Матавж, върна интригата с хубав гол с глава в края на редовното време. Аугсбург дори не беше далеч от изравняването, но Вайденфелер изби в корнер шут на Тобиас Вернер.