Терек с трета поредна победа (видео)

Отборът на Терек постигна трета поредна победа в Премиер лигата на Русия. Момчетата на Рашид Рахимов надвиха трудно с 1:0 като гост Урал и излязоха на второ място във временното класиране. Тимът от Грозни има 13 точки, а лидер е Зенит с 15. Единственото попадение в мача в Екатеринбург отбеляза Олег Иванов в 68-ата минута след асистенция на Фьодор Кудряшов.

Терек можеше да открие резултата още преди почивката, но в няколко ситуации футболистите в бяло се засуетиха пред вратата на Николай Заболотний, а и стражът на Урал показа завиден рефлекс след изстрели на Мачей Рибус и Аилтон Алмейда. През второто полувреме Терек наложи волята си след хубав пас на левия бек Кудряшов и точен удар на Иванов.

Загубата остави Урал на 14-о място с 1 точка. В следващия кръг отборът на Александър Тарханов гостува на Амкар, а Терек приема Кубан.