Зенит влезе в групите на ШЛ с гръм и трясък (видео)

Зенит разби с 3:0 Стандард (Лиеж) като домакин в мач-реванш от плейофите за влизане в Шампионската лига. Зенит елиминира белгийския си съперник с общ резултат от двете срещи 4:0 и намери място в групите на Шампионската лига.

Два гола за руския клуб реализира бразилската звезда Хълк. Той бе точен в 54-ата минута (от дузпа) и в 58-ата. Преди него венецуелският нападател Хосе Саломон Рондон бе открил резултата в 30-ата минута. Рондон реализира с глава, наказвайки лоша намеса на вратаря на белгийците. През второто полувреме Хълк първо превърна в гол дузпа, отсъдена за нарушение срещу Игор Смолников, а малко след това бразилецът направи победата на тима си класическа след солова акция.

Двата тима завършиха двубоя с по 10 души. В 44-ата минута, при резултат 1:0, втори жълт, съответно червен картон получи Виктор Файзулин. Минута преди края червен картон бе показан и на Фати от Стандард.

ЗЕНИТ - СТАНДАРД (ЛИЕЖ) 3:0 (общ резултат от двете срещи 4:0)
1:0 Рондон (30)
2:0 Хълк (54-д)