Канада обърна Полша с 3:2 в приятелска среща

Националният волейболен отбор на Канада, който е един от съперниците на България в Група "С" на предстоящото световно първенство в Полша, обърна и надделя именно над "Дружина полска" с 3:2 (21:25, 25:23, 22:25, 25:17, 25:22) в приятелска среща, играна тази вечер в Спал. Това бе последна проверка за полските волейболисти преди началото на Мондиала в събота, докато "кленовите листа" ще гостуват на Финландия в сряда и четвъртък (27 и 28 август) за две последни контроли.

Поляците започнаха много добре, наложиха своя стил на игра и успяха да вземат лесно първия гейм с 25:21. Домакините поведоха и във втората част с 16:13, но постепенно канадският тим обърна до 21:20 в своя полза, след което даже и го затвори в своя полза при 25:23. За началото на третия гейм в игра за "Дружина полска" се появи капитанът Марчин Мозджонек на мястото на Карол Клос. Това даде ефект и Полша спечели гейма с 25:22. В началото на четвъртия гейм френският селекционер на домакините Стефан Антига направи много промени в състава си, което повлия на играта - 25:17 и 2:2 за Канада. По взаимна уговорка на двата щаба петият гейм не се игра като типичен тайбрек, а до 25 точки. Полските волейболисти водеха до 16:14 и 21:18, но за тяхно съжаление не успяха да задържат преднината си. Канадците обърнаха до крайното 25:22 и 3:2.

Над всички за канадският тим бе диагоналът Гавин Шмит със 17 точки, а Джон Перин добави 13 точки за победата. За поляците Матеуш Мика и Пьотър Новаковски реализираха съответно 15 и 13 точки.

ПОЛША - КАНАДА 2:3 (25:21, 23:25, 25:22, 17:25, 22:25)
ПОЛША: Павел Загумни 1, Мариуш Влазли 10, Михал Винярски 10, Матеуш Мика 15, Пьотър Новаковски 13, Карол Клос 4 - Павел Заторски-либеро (Давид Конарски 12, Фабиан Джизга, Марчин Мозджонек 6, Анджей Врона 3, Михал Кубяк 6, Рафал Бушек 7, Кжиштоф Игначак-либеро
Старши-треньор: Стефан Антига
КАНАДА: Тайлър Сандърс, Джон Перин 13, Адам Симак 3, Гавин Шмит 17, Фредерик Уинтърс 6, Грейъм Виграс 8 - Дейниъл Люйс-либеро (Джъстин Дъф 7, Дъстин Шнайдър 3, Далас Суниъс 7, Руди Верхьоф 1, Туунте ван Ланквелт 8, Стивън Маршал 3)
Старши-треньор: Глен Хоуг.