Селта започна без грешка в Примера

Селта тръгна ударно в Примера дивисион, след като победи с 3:1 на собствения си стадион "Балайдос" Хетафе в първия кръг. Головете за тима от Виго отбелязаха Нолито, Орейяна и Ларивей. Домакините стартираха ударно, като още в третата минута можеха да открият, но ударът с глава на Ларивей срещна гредата.

Гостите се поокопитиха и в 10-ата минута на свой ред стигнаха до добро положение. В крайна сметка Нолито откри в 20-ата минута, а малко по-късно отново гледата спаси Хеафе от попадение. През втората част домакините отново бяха по-активни и стигнаха до втори гол. Въпреки, че Хетафе намали така и не застраши съдбата на трите точки, тъй като Селта бързо си върна аванса от два гола.