Световен шампион върна усмивките в Мьонхенгладбах (видео)

Участникът в Лига Европа Борусия (Мьонхенгладбах) измъкна 1:1 при домакинството си на Щутгарт в последния мач от първия кръг на Бундеслигата. Спасителят се казва Кристоф Крамер, който реализира в 90-ата минута и така лиши гостите от успех след попадението на Александру Максим след 51 минути игра. Крамер, който това лято стана световен шампион с Германия, се появи като смяна в 73-ата минута и веднага преобрази играта на своя отбор. Секунди след стъпването си на терена той майсторски изведе Торган Азар, но изстрелът на брата на Еден Азар срещна гредата. В края халфът взе нещата в своите ръце и сам реализира след отлично влизане на Алваро Домингес отляво.

Преди мача Крамер беше награден за титлата си от Бразилия. Както е известно, 23-годишният футболист дори започна като титуляр във финала срещу Аржентина, но след тежък удар и получено сътресение трябваше да напусне игра.

Иначе днес Борусия в никакъв случай не заслужаваше да загуби. Само централният нападател Бранимир Хъргота пропусна две 100-процентови възможности още при 0:0. Веднъж негов точен изстрел в мрежата беше отменен заради засада. Отделно Рафаел се размина с гола на два пъти.

На другата врата също не беше скучно, като взетият за заместник на Марк-Андре тер Стеген швейцарски национал Ян Зомер трябваше да показва класата си на няколко пъти. Той все пак капитулира в 51-ата минута, когато Юлиан Корб покри засадата и румънецът Максим вкара по диагонала. Преди почивката попадение на Антонио Рюдигер пък беше отменено заради засада.

Идната седмица на Борусия предстои един от най-важните двубои за сезона - реванш срещу ФК Сараево в плейофа на Лига Европа. "Жребчетата" на Лусиен Фавре имат добър аванс от 3:2 от гостуването си в Босна и Херцеговина и са на крачка от влизане в групите и съответно от осигуряването на солиден финансов приход в клуба.