Прекратиха Берое - Хасково след 45 минути игра (снимки)

Срещата между Берое и Хасково от 6-ия кръг на "А" група бе прекратена след 45 минути игра. Старозагорци водеха с 2:0 след голове на Венцислав Христов (32') и Жуниор Мапуку (45'). На почивката обаче над Стара Загора се разрази много силна буря с градушка, която наводни терена. Съдиите изчакаха близо 30 минути, но в крайна сметка около 21,30 ч. бе взето решение мачът да се доиграе утре.

Вторите 45 минути на двубоя ще започнат утре от 20,00 ч.

Старозагорци започнаха силно срещата днес и бяха близо до откриване на резултата в 5-ата минута, когато Мапуку използва грешка в защитата на гостите и опита да прехвърли Боян Пейков, но със сетни сили вратарят успя да избие.

В 12-ата минута Христов тества рефлекса на стража с далечен удар, но Пейков бе на място и отрази. В 26-ата минута Педро Еуженио стреля към вратата на Берое, но Благой Макенджиев спаси.

В 32-ата минута футболистите в зелено организираха нова добра атака, при която Самир Аесс намери Христов и нападателят откри резултата с точен удар в долния десен ъгъл.

Четири минути по-късно заралии вкараха втори гол чрез Георги Костадинов, но съдията Драгомир Драганов не зачете попадението заради засада.

В самия край на полувремето Христо изведе Мапуку по десния фланг, конгоанецът направи самостоятелен ред и излъга Пейков за 2:0.

На почивката обаче над стадиона се изля сериозно количество дъжд, придружено с градушка, което не позволи на двата отбора да продължат битката.

снимка 1: Марин Маринов/Sportal.bg
снимка 2, 3: beroe.bg