Локо (Сф) изпусна Хасково и пропиля възможност да влезе в тройката

Отборите на Хасково и Локомотив (София) завършиха при резултат 0:0 в среща от 5-ия кръг на "А" група. "Червено-черните" могат повече да съжаляват за хикса, тъй като пропуснаха няколко чисти възможности за гол, а при победа щяха да завършат кръга на трето място в класирането.

В 4-ата минута пред Емил Ангелов се откри първата възможност за гол в мача, но Божидар Митрев отрази удара му. Минута по-късно Антонио Ливраменто от "железничарите" изпълни добре пряк свободен удар, но Боян Пейков спаси.

В следващите минути гостите от София създадоха няколко възможности за гол, но Иво Иванов и Петър Димитров не успяха да намерят целта.

След почивката домакините създадоха първото положение за откриване на резултата, но последователни изстрели на Мартин Райнов и Ангелов бяха спасени от Митрев. В 75-ата минута Иван Скерлев бе най-близо до гол, но нацели напречната греда на "червено-черната" врата.

В 92-ата минута Даниел Генов можеше да донесе победата на столичния отбор, но излязъл сам срещу Пейков изпрати топката в аут.