България удари Казахстан с 3:1 и ще играе на финал в Самоков (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките от националния отбор на България победиха Казахстан с 3:1 (25:16, 25:23, 21:25, 25:14) във втория полуфинален двубой от финалната четворка на Световното Гран при в трета дивизия, която се  провежда в "Арена Самоков". Така възпитаничките на Владимир Кузюткин се класираха за финала, където утре ще срещнат отбора на Чехия от 19,00 часа.

България - Казахстан 3:1

Националките нямаха никакви проблеми в първия и в четвъртия гейм на срещата, която продължи 1:40 часа. Във втората част гостенките поведоха с 22:20, но българките  изравниха 23:23, а след това взеха следващите две точки, за да
поведат с 2:0 гейма.

В третия гейм волейболистките на Казахстан непрекъснато водеха в резултата. Националките на няколко пъти намаляваха пасива си на само точка, но не успяха да стигнат до изравняване или обрат. Българките доминираха в четвъртата част и закономерно стигнаха до крайния успех.
За победителките се отличиха Добриана Рабаджиева с 19 точки (3 аса, 4 блока), по 15 точки добавиха Елица Василева (5 аса, 3 блока) и Емилия Николова.
За Казахстан се отличи Татяна Мудрицкая с 18 точки.

БЪЛГАРИЯ - КАЗАХСТАН 3:1 (25:16, 25:23, 21:25, 25:14)

БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова 7, Добриана Рабаджиева 19, Цветелина Заркова 7, Елица Василева 15, Старшимира Филипова 9, Емилия Николова 15 - Ивелина Монова-либеро (Диана Ненова, Ева Янева 2)
Старши-треньор: Владимир Кузюткин
КАЗАХСТАН: Татяна Мудрицкая18, Сана Анаркулова 7, Людмила Анарбаева 10, Алена Амелченко 7, Корина Ишимцева 7, Инна Матвеева 11 - Марина Стороценко-либеро (Ирина Лукомская, Радмила Берешнева 3, Татяна Фендрикова)
Старши-треньор: Олег Гутор.